Křtiny - Santiniho perla Moravy

28.4.2010 - 19.9.2010
Diecézní muzeum Brno pořádá v kryptě brněnské katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově výstavu s názvem Křtiny - Santiniho perla Moravy.

KřtinyVýstava představí křtinský chrám Jména Panny Marie nejen jako slavné poutní místo, ale nabídne návštěvníkům i netradiční pohled na ideová východiska, architektonickou strukturu a ikonografické bohatství barokního díla. Součástí výstavy budou originální historické exponáty, fotografická dokumentace a pro tuto příležitost speciálně připravené modely. Přehled dějin poutního místa doloží velkorysé úsilí zakladatelů a stavebníků a také kvality umělců, kteří se v několika generacích a za složitých historických podmínek na budování kostela podíleli.

Výstava je součástí akcí Velkého jubilea v tomto roce, kdy Křtiny oslavují 800 let své poutní mariánské tradice.

Vernisáž se koná ve středu 28. dubna 2010 v 16.00 v sále na Petrově 2. Výstava trvá do 17. října 2010.