Biskup Cikrle vyzývá k pomoci Haiti

14.1.2010
Nejchudší zemi západní polokoule Haiti zasáhlo v noci na 13. ledna 2010 zemětřesení. Otřesy půdy vážně poničily hlavní město Port au Prince, podle odhadů zemětřesení zasáhlo tři miliony osob. Brněnský biskup Vojtěch Cikrle vyzývá věřící brněnské diecéze k modlitbám a finanční pomoci postiženým lidem na Haiti.

Česká biskupská konference v nejbližší době vyhlásí celorepublikovou církevní sbírku pro pomoc Haiti.

Charita ČR vyhlásila veřejnou sbírku na pomoc po tomto zemětřesení prostřednictvím Arcidiecézní charity Olomouc, která na Haiti již několik let řídí humanitární projekty. Diecézní charita Brno se rozhodla k této iniciativě přidat a prostřednictvím svých 10-ti oblastních Charit ihned uvolnit 500 tis. Kč z letošního výtěžku Tříkrálové sbírky 2010. Přispět je možné také dárcovskou sms ve tvaru DMS HAITI na číslo 87 777. Charita bude pomoc uplatňovat prostřednictvím partnerských organizací, které působí v místě neštěstí – např. americká Charita CRS nebo misionář Roman Musil, kterého aktivity dlouhodobě podporuje farnost v Zábřehu.

(Více informací v článku Tiskového střediska ČBK.)