Na bohoslužbu do Brna přijede i biskup z Bangladéše

25.9.2009 - 2.10.2009
Zatím nejvzdálenější host, který přijede do Brna na bohoslužbu se Svatým otcem Benediktem XVI., je bangladéšský biskup Paul Ponen Kubi C.S.C.Do Česeké republiky přijíždí na pozvání národního ředitele Papežských misijních děl České republiky, P. Jiřího Šlégra, který bude biskupa doprovázet.
Mons. Kubi bude v naší vlasti od 25. září do 2. října 2009.
Protože dárci z naší vlasti již delší dobu podporují projekty Papežských misijních děl na pomoc chudým a trpícím lidem v Bangladéši, bude návštěva biskupa Ponen Kubi, který z Bangladéše pochází a místní situaci velice dobře rozumí, dobrou příležitostí k osobnímu setkání.

Veřejnost bude mít možnost se s bangladéšským biskupem setkat při těchto příležitostech:

• 26. 9. - sobota - Jilemnice - 16.00 - kostel sv. Vavřince, mše svatá, 17.30 - beseda doplněná písněmi Vavřinečku, zámek
  • 27. 9. - neděle - Brno - 10.00 - mše sv. se Sv. otcem, 19.00 - Brno - Židenice, kostel sv. Cyrila a Metoděje, beseda s doprovodným programem
  • 28. 9. - pondělí - Petrov u Strážnice, kostel sv. Václava, 17.00 mše sv., Misijní koláč, misijní růženec …
  • - Strážnice - 19.00 - ZŠ M. Kudeříkové, beseda s doprovodným programem (vystoupení Misijních klubek, koncert Cimbálové muziky a tanečního oboru LŠU Strážnice)
  • 29. 9. - úterý – Olomouc, 18.00 - kostel Neposkvrněného početí Panny Marie (dominikáni), mše svatá s olomouckým arcibiskupem Mons. Janem Graubnerem, beseda s doprovodným programem
  • 30. 9. - středa - Hradec Králové, 19.30 - kostel Nanebevzetí Panny Marie, mše svatá s královéhradeckým biskupem Mons. Dominikem Dukou O.P., beseda s doprovodným programem (velký sál Nového Adalbertina 20.45 – 21:45)
  • 1. 10. - čtvrtek - Praha – 11.00 tisková konference, 18.00 - kostel Panny Marie Sněžné (františkáni), mše svatá

Kontakt: Papežská misijní díla, 543 51 Špindlerův Mlýn 33, tel. 499 433 058, 604 838 882, email: info@misijnidila.cz, www.misijnidila.cz