Slavnostní mše v kapucínském kostele ve Vídni připomene císařovy narozeniny

18.8.2009
Vídeň je na svoji historii hrdá. Zatímco u Čechů stále ještě mají vzpomínky na monarchii a císaře Franz Josefa příchuť ironie, v Rakousku vzdávají svému poslednímu císaři patřičnou úctu.Každým rokem zde 18. srpna vzpomenou na císařovy narozeniny. Součástí oslav je slavnostní mše v kapucínském kostele a děkovná slavnost, při které jsou položeny věnce k císařskému památníku. Akce má charakter rodinný a historický a její patronkou je paní Ulrika Habsburk-Lothringen.

Na pozvání sekretariátu Unie evropských vojenských historických společností, která sdružuje tradiční historické vojenské skupiny ze všech zemí Evropy, se slavnostní mše zúčastní i představitelé Brněnského městského střeleckého sboru, velitel Vlastimil Schildberger ml. a jeho zástupce Pavel Hofmann.

Karla Hofmannová