Laická služba v církvi na obrazovce ČT

24.12.2008
Dokumentární film o životě místních společenství církve ve Francii a v České republice přináší pořad České televize, Televizního studia Brno 24. prosince v 19.50 hodin na ČT 2. Brno: Všude na světě si mnoho věřících lidí uvědomuje, že služba v církvi nemůže ležet jenom na bedrech kněží a biskupů. Tento dokumentární pořad chce seznámit diváky s tzv. laickou službou, a to na několika vybraných místech ve Francii a České republice. Uslyšíme výpovědi desítek věřících lidí, kteří hledají nové cesty v oblasti, k níž je církev od svého založení povolána: v charitativní činnosti, ve výuce nebo například v nejrůznějších duchovních podobách kultury. Každý člověk má od Boha dar, kterým může obohacovat druhé – podívejme se, jak se tohle poslání některým laikům daří úspěšně naplňovat.

Připravili: Oldřich Selucký a Lubomír Hlavsa
Stopáž: 57min.