Diecézní muzeum v Brně nabízí v postní době program pro seniory „Ecce Homo“

14.2.2008
Diecézní muzeum v Brně připravilo na postní dobu (nejen) pro seniory program Ecce Homo, který nabízí propojení uměleckohistorické přednášky s postním zamyšlením.Tématem programu je utrpení Ježíše Krista s pohledem na jeho ztvárnění v uměleckých dílech. Akce se koná ve čtvrtek 14. února od 15.00 hodin v prostorách brněnského biskupství.

Brno: Utrpení Krista patří k velmi bohatým kapitolám křesťanského umění. V průběhu dějin docházelo k oscilování mezi pravdivým zobrazením kruté reality smrti na kříži a snahou o vyjádření křesťanské víry v Ježíšovo vítězství nad smrtí a ve vykupitelský význam jeho utrpení. Kostely v brněnské diecézi nabízejí množství vzácných uměleckých děl s tématikou utrpení Krista. Program Ecce Homo, který pro seniory pořádá Diecézní muzeum v Brně, s těmito díly poutavým způsobem seznamuje. V úvodní přednášce historika Aleše Filipa bude účastníkům představen pohled na Kristovo utrpení z hlediska dějin umění. V dalších termínech pak proběhnou komentované prohlídky některých kostelů s cennými křížovými cestami. Přednáška se koná 14.2. v 15.00 hodin v sále Biskupství brněnského (Petrov 2).