Misijní kongres dětí přivedl do Brna stovky účastníků

6.10.2007
V sobotu 6. října proběhl v Brně za účasti více než 1500 přítomných 3. kongres Papežského misijního díla dětí (PMDD)Brno: Po přivítání ředitelem PMDD v České republice, P. Jiřím Šlégrem, pozdravili přítomné v katedrále sv. Petra a Pavla hosté ze zahraničí. Za velkého potlesku připojil pozdravení od Svatého otce také apoštolský nuncius Diego Causero. „Jsem rád, že máte velké oči a velké srdce,“ řekl mimo jiné. „Velké oči proto, že dnes během programu uvidíte všechny kontinenty naší planety, a velké srdce proto, že uvidíte potřeby všech, kteří ve světě strádají.“

Po bohatém programu připraveném v pěti kostelech symbolizujících pět světových kontinentů – Evropu, Asii, Ameriku, Afriku a Oceánii – ukončila setkání bohoslužba, které předsedal nuncius Causero.

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto
Foto: Vít Kobza