Diecézní pouť rodin s otcem biskupem ve Žďáru nad Sázavou

1.9.2007
Diecézní pouť rodin a farností ve Žďáru nad Sázavou se bude konat v sobotu 1. září od 9.00 do 16.00 hodin. Žďár nad Sázavou: Moto letošní Diecézní pouti rodin a farností do Žďáru nad Sázavou, která se bude konat v sobotu 1.září 2007, zní: „Diecéze – živý organismus“.

Program:

• 09.00 Příprava na bohoslužbu - svědectví rodin, zpívání s kapelou
  • 10.00 Pontifikální mše svatá - celebruje brněnský biskup Vojtěch Cikrle
  • 11.30 Program na hlavním pódiu, na zámeckých nádvořích a v bazilice - loutkové divadlo, koncerty, krátké přednášky pro rodiče a mládež, výtvarné dílny, soutěže, lukostřelba, pohádková zahrada, adorace, prohlídka muzeí, středověké městečko pro mládež a další.
  • 15.45 Závěrečná modlitba, požehnání, písnička na cestu

V programu během dne vystoupí: Divadlo „V“ studio Brno, křesťanská folková skupina Bethel, multifolková kapela Bezefšeho a další.

Moderátorka: Kateřina Rýznarová TV NOE a Radia Proglas.

Po celou dobu programu je prohlídka areálu kláštera, muzeí, zámku a Zelené hory pro rodiny zdarma. Pro maminky s kojenci je k dispozici místnost pro přebalování. K obědu je možné zakoupit si párky.

Po skončení pouti naváže další program v rámci Klášterní noci.

foto foto foto foto foto foto foto
Foto: Petr Konzal, Václav Štaud