Květný pátek ve Sloupu

30.3.2007
Hlavní poutní mši ve Sloupu v Moravském krasu bude celebrovat brněnský biskup Vojtěch Cikrle na Květný pátek 30. března v 10.30 hodin. Sloup v Moravském krasu: Sloup v Moravském krasu patří k sedmi nejvýznamnějším poutním místům brněnské diecéze. K Bolestné Matce Boží míří každoročně na "Květný pátek" tisíce poutníků.

Letošní program hlavní sloupské pouti začne tradičně v předvečer Květného pátku. Ve čtvrtek 29. 3. od 17.30 hodin bude probíhat v kostele modlitba sedmibolestného růžence, po ní následuje bohoslužba, které bude předsedat soudní vikář brněnské diecéze P. Karel Orlita z Brna.

Od 19 hodin zaplní chrámový prostor svým zpěvem Svatomichalská gregoriánská schola z Brna vedená Josefem Gerbrichem, která přítomné provede prostřednictvím gregoriánského chorálu a krátkých úvah celou postní dobou a slavením památky Panny Marie Bolestné.

Program během Květného pátku bude naplněn především poutními bohoslužbami:

• v 5.00 hodin celebruje P. Karel Chylík ze Sloupu
  • v 6.00 hodin celebruje P. Josef Pohanka ze Žarošic
  • v 7.00 hodin celebruje P. Jiří Kaňa z Blanska
  • v 8.00 hodin celebrují otcové pauláni z kláštera na Vranově u Brna
  • v 9.00 hodin celebruje P. Marian Rudolf Kosík O.Praem, opat novoříšský
  • v 10.30 hodin celebruje Mons. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský
  • v 18.00 hodin celebruje P. Josef Hudec OCr., probošt z Hradiště u Znojma.

Ve 13.00 hod začne odpolední program sestávající z pobožnosti křížové cesty a svátostného požehnání. Během celého dopoledne bude pro věřící příležitost ke slavení svátosti smíření.

foto foto foto