Návštěva zástupců Norského království v Rajhradě u Brna

9.3.2007
V pátek 9. března 2007 navštíví rajhradský klášter zástupci norského ministerstva financí, Velvyslanectví Norského království v Praze, Ministerstva kultury ČR a Ministerstva financí ČR. V delegaci bude také náměstek ministra financí norského království Anders Erdal a velvyslanec Norska v ČR Peter Reader. Jejich návštěva souvisí se schválením dotace pro projekt "Benediktinské opatství Rajhrad, Památník písemnictví na Moravě, výstavní prostory 2. NP - severní křídlo" z Finančních mechanismů Norského království. Součástí návštěvy bude prohlídka kláštera a Památníku písemnictví na Moravě. V závěru jejich návštěvy, v cca 10:30 se v prostorách výstavní síně farního centra kláštera uskuteční krátký brífink, na kterém bude přítomen rovněž člen Rady Jihomoravského kraje Ing. Jan Letocha.

Další informace: PhDr. Jiří Klement,
oddělení informací a styku s veřejností Krajsého úřadu Jihomoravského kraje, tel.: 541 651 505.