Mezinárodní konference vojenských biskupů v Římě

23.10.2006 - 27.10.2006
Brněnský biskup Vojtěch Cikrle, který má při ČBK na starosti duchovní službu v armádě, se ve dnech 23. - 27. října zúčastní 5. mezinárodní konference vojenských biskupů v Římě. Řím: Při příležitosti 20. výročí vyhlášení apoštolské konstituce Spirituali militum curae pořádá Kongregace pro biskupy páté mezinárodní setkání vojenských biskupů v Římě. Českou republiku bude na setkání zastupovat brněnský biskup Vojtěch Cikrle, pověřený péčí o duchovní službu v armádě. Doprovází ho Tomáš Holub, bývalý hlavní kaplan Armády ČR.

Toto setkání nabídne reflexi dvaceti let, které uplynuly od vydání apoštolské konstituce Spirituali militum curae, účastníci se budou zamýšlet nad posláním a zodpovědností vojenských ordinářů v církvi, ve vojenské komunitě a v současné společnosti.