Slavnost růží v Želešicích u Brna

13.8.2006
Růže budou žehnány v kostele Panny Marie v Želešicích u Brna v neděli 13. srpna při slavnostní bohoslužbě od 10.30 hodin.Želešice u Brna: Stovky růží i dalších druhů květin, bylin a darů přírody už víc než 10 let zdobívají chrámové pilíře, stěny, stropy i kůr želešického kostela k oslavě Nanebevzetí Panny Marie.

"Právě růže symbolizují Pannu Marii, jejíž nanebevzetí církev slaví 15. srpna." vysvětluje želešický farář Martin Pernička, který také letos květy, byliny a další dary přírody požehná. "Každý si z nedělní mše může odnést růži jako vzpomínku na prožitou slavnost," dodává.

V 15 hodin bude následovat koncert duchovní hudby a květinovou výzdobu kostela si mohou návštěvníci prohlédnout až do 19. hodiny.