Informace k oživení aktivit schizmatického lefebvristického hnutí

3.4.2006
Vyjádření vedení pražské arcidiecéze k novému dvouměsíčníku Te Deum a k dalším lefebvristickým aktivitám.Více v tiskové zprávě ČBK.

Přinášíme též vyjádření královéhradeckého biskupa Dominika Duky, předsedy Komise ČBK pro nauku víry, k časopisu Te Deum.

Hradec Králové: Dovoluji si upozornit, že nový časopis Te Deum (katolický dvouměsíčník) vydávaný společností AMDG s.r.o., jak konstatovala Stálá rada ČBK, se neprávem zaštiťuje podtitulem "katolický", protože nemá potřebný souhlas místního ordináře nebo jiné církevní autority.

Časopis svým zaměřením jednostranně a někdy i zkresleně informuje o dění v Církvi a složením redakce je blízký lefebvristickému hnutí. Nelze popřít, že některé články jsou i zajímavé, to však nevyváží celkové vyznění časopisu.

Na základě shora uvedeného není možné tento časopis šířit jako katolický a umožňovat jeho prodej v katolických prostorách (kostely, fary).

Dominik Duka OP
biskup královéhradecký