Připomínka 200. výročí bitvy u Slavkova

3.12.2005 - 4.12.2005
Na pozvání hejtmana Jihomoravského kraje Stanislava Juránka se společně s brněnským biskupem Vojtěchem Cikrlem zúčastní akcí pořádaných ve dnech 3.-4. prosince při příležitosti 200. výročí bitvy u Slavkova také apoštolský nuncius v České republice Diego Causero a pražský arcibiskup a český primas, kardinál Miloslav Vlk.Slavkov u Brna: Nuncius Diego Causero, kardinál Miloslav Vlk a biskup Vojtěch Cikrle se zúčastní některých z oficiálních akcí konaných při příležitosti 200. výročí bitvy u Slavkova, jakými je např. rekonstrukce bitvy u Slavkova (sobota 3.12. ve 13.00 v Tvarožné pod vrchem Santon), pietní akt u Mohyly míru v Praci (neděle 4.12. ve 12.00 hodin), ap. Mimo tento program bude kardinál Miloslav Vlk hlavním celebrantem bohoslužby obětované za oběti slavkovské bitvy v neděli 4.12. v 9.00 hodin v kostele Vzkříšení Páně ve Slavkově u Brna. Koncelebrovat bude nuncius Diego Causero, biskup Vojtěch Cikrle, slavkovský děkan Milan Vavro a kněží místního děkanátu.

Ve slavkovském chrámu budou v sobotu 3.12. od 9.00 do 22.00 hodin probíhat při příležitosti 200. výročí bitvy u Slavkova modlitby za mír.

foto foto foto foto
Foto: Václav Štaud