Ekumenické modlitební setkání v Brně

25.9.2005
V brněnské katedrále sv. Petra a Pavla se v neděli 25. září v 15 hodin setkají zástupci křesťanských církví na ekumenickém modlitebním setkání.Brno: V rámci ekumenické neděle se bude v katedrále na Petrově konat Ekumenické modlitební setkání, které navazuje na mnohaletou tradici setkávání v chrámu sv. Petra a Pavla na Nový rok. Přítomni budou zástupců Ekumenické rady církví České republiky a Rakouska, stejně jako představitelů deseti křesťanských církví, které působí v Brně. Cílem setkání je nejen společná modlitba křesťanů za mír, ale slouží také k bližšímu osobnímu poznání a navázání nových přátelství. Kázáním poslouží ThDr. Pavel Černý, předseda Ekumenické rady církví v ČR.

Bohoslužbu hudebně doprovodí Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská pod vedením Petra Kolaře.