Bohoslužba vyslání vojenského kaplana

20.9.2005
V úterý 20. září v 18.00 hodin bude ke službě v Armádě České republiky vyslán nový duchovní – dosavadní správce farnosti v Brně-Řečkovicích Jan Pacner.Brno: Do služby vojenského kaplana Armády České republiky (AČR) bude vyslán v úterý 20.9. v kostele sv. Vavřince v Brně římskokatolický kněz Jan Pacner (*1964). Bohoslužbu, která začíná v 18.00 hodin, povede brněnský biskup Vojtěch Cikrle, který je při České biskupské konferenci pověřený péčí o duchovní službu v armádě, a Pavel Černý, předseda Ekumenické rady církví. Dále bude přítomen hlavní kaplan AČR Tomáš Holub.

Vojenský kaplan Jan Pacner bude působit ve Vojenské akademii ve Vyškově, která připravuje vojáky AČR ve specializovaných kurzech na jejich odbornou činnost v rámci ozbrojených sil. V současné době působí u Armády ČR 19 vojenských kaplanů, z toho 13 katolíků.

Foto: Václav Štaud