Jáhenské svěcení v Brně

18.6.2005
Brněnský biskup Vojtěch Cikrle udělí letos v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně jáhenské svěcení šesti kandidátům, a to v sobotu 18. června od 9.00 hodin a v pátek 15. července od 17.30 hodin.Brno: V sobotu 18.6. v 9.00 hodin přijme v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně z rukou biskupa Vojtěcha Cikrleho jáhenské svěcení tři bohoslovci brněnské diecéze z Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci: Zdeněk Fučík (*1970) z Pyšele, Jiří Janoušek (*1978) z Budišova a Pavel Römer (*1976) z Rajhradu. Spolu s nimi přijme jáhenské svěcení Siard Kamil Novotný (*1974) z Vážan nad Litavou, premonstrát z novoříšské kanonie, absolvent KTF Univerzity Karlovy v Praze.

Dva bohoslovci brněnské diecéze, kteří ukončí svá studia na Papežské lateránské univerzitě v Římě, přijmou jáhenské svěcení o měsíc později, a to v pátek 15. července v 17.30 hodin – Hynek Šmerda (*1979) z Tišnova a Tomáš Vyorálek (*1977 ) z Brna.

15. července přijme jáhenské svěcení - trvalý diakonát Mgr. Pavel Matoušek, (*1967), farnost Blučina.