Blansko slaví 100. výročí povýšení na město

29.5.2005
V rámci městských oslav bude v neděli 29.5. v 9.00 hodin slavit apoštolský nuncius v České republice Diego Causero děkovnou bohoslužbu za město.Blansko: Blansko slaví v tomto roce 100 let od povýšení na město. Na oslavách bude přítomen také vatikánský velvyslanec v České republice, apoštolský nuncius Diego Causero, který bude v neděli 29.5. v 9.30 hodin slavit děkovnou bohoslužbu za město. Účast přislíbil rovněž Jiří Mikulášek, bývalý blanenský farář, nyní generální vikář brněnské diecéze, a hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek, ředitel úřadu Jihomoravského kraje Jiří Crha, starostka Blanska Jaroslava Králová a další hosté. Při mši zazpívají místní chrámové sbory a nejmenší děti předají apoštolskému nunciovi pozdrav a dárek pro papeže Benedikta XVI.

Po bohoslužbě se koná v 11.00 hodin v místním Katolickém domě vernisáž výstavy o činnosti občanských sdružení působících ve městě Blansku. V 17.00 hodin proběhne varhanní koncert s názvem "Pro město". Varhanní skladby na nové varhany přednese nadějný student Drahoslav Gric ze Šošůvky.

Další informace: R.D. Jiří Kaňa, tel. 516 418 633, rkf.blansko@biskupstvi.cz