Stálí jáhni a jejich manželky se setkali v Brně na Petrově

28.5.2005
Tři desítky stálých jáhnů z brněnské diecéze s manželkami se v sobotu 28. května sešli v prostorách brněnského biskupství s biskupským delegátem pro stálé jáhny Jaroslavem Čuprem.Brno: Setkání stálých jáhnů zahájila bohoslužba, kterou v kapli Zvěstování Panně Marii v brněnské katedrále celebroval biskupský delegát pro stálé jáhny Jaroslav Čupr. Poté program pokračoval v prostorách biskupství. V jeho průběhu přednesl krátkou informaci o připravované mezinárodní konferenci stálých jáhnů (IDZ) v Mnichově jáhen Jiří Palacký, na téma „Homiletika – „Jak neuspat, ale probudit věřící v homilii“ přednášel Petr Vrbacký, spirituál stálých jáhnů. Setkání ukončila diskuze, vzájemné sdílení a společný oběd v restauraci L’Eau Vive – Živá voda, kterou vedou misionářky rodiny Donum Dei. Smyslem pravidelného setkávání je výměna zkušeností v jáhenské službě, které se z pověření svého ordináře věnují v nejrůznějších oblastech pastorace. Kromě farností působí stálí jáhni brněnské diecéze např. ve věznicích, v rajhradském hospici, na Biskupském gymnáziu v Brně nebo v nemocnicích.