Biskup Cikrle udělí svátost biřmování brněnským studentům

16.5.2005
Brněnský biskup Vojtěch Cikrle udělí v pondělí 16. května v kostele Nanebevzetí Panny Marie (u jezuitů) v Brně svátost biřmování studentům brněnských vysokých škol.Brno: Při slavnostní bohoslužbě ve studentském jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie v Brně udělí v pondělí 16.5. v 19.00 hodin biskup Vojtěch Cikrle svátost biřmování devíti vysokoškolským studentům. Po mši bude následovat beseda a malé občerstvení.

Studentské pondělní bohoslužby u jezuitů jsou v Brně již dlouholetou tradicí. K 1. 9. 2004 byl kaplanem pro vysokoškolské studenty jmenován jezuita Josef Stuchlý, s nímž se mohou mladí věřící setkávat nejen na pravidelných bohoslužbách v kostele. Od roku 1990 v Brně aktivně působí Vysokoškolské katolické hnutí (VKH), které nabízí řadu nejrůznějších programů pro mladé křesťany studující na místních středních i vysokých školách.