Diecézní setkání mládeže v Brně

19.3.2005
Setkání mladých z brněnské diecéze s biskupem Vojtěchem Cikrlem proběhne v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně v sobotu 19. března od 9 do 16.00 hodin. Brno: Tradičního setkání mládeže s biskupem Vojtěchem Cikrlem, které v brněnské diecézi probíhá vždy v sobotu před Květnou nedělí, se v posledních několika letech zúčastňují více než dva tisíce mladých věřících. Letošní setkání se ponese v duchu citátu z Matoušova evangelia „Přišli jsme se mu poklonit" (Mt 2,2). Diecézní centrum mládeže připravilo do katedrály sv. Petra a Pavla pestrý program, v němž krátce po zahájení v 9.00 hodin povzbudí přítomné biskup Vojtěch Cikrle tématickou katechezí, poté bude následovat program ve skupinkách a ve 12.30 oběd. Odpoledního bloku, v němž bude prezentováno poselství Svatého otce Jana Pavla II. k XX. Světovému dni mládeže a promítnut film o Kolínu na d Rýnem, dějišti letošního světového setkání, se zúčastní také zástupce Magistrátu města Brna. Program bude ukončen cca ve 14.45 hodin mší.

Tématických skupinek, ze kterých si každý bude moci a místě vybrat podle svého zájmu, je celkem čtrnáct:
– Jak mít zdravé sebevědomí
– Misionářkou nejen ve své vlasti
– Falešné představy o sexualitě ve společnosti
– Jak lépe prožít mši svatou
– Farnost, místo pro každého
– Děláme radost starším lidem
– Modlitební skupinka
– Jak „přežít“ rodiče
– Evangelizace (i) v restauraci
– Neseme zlato, kadidlo a myrhu
– U Ježíše jsme v bezpečí
– Prožívání Velikonoc
– Co mám dělat v životě?
– Zpravodajství ve věku bulváru.