Biskup Esterka oslavil s krajany v Americe 65. Moravský den

26.9.2004
Jubilejní 65. moravský den proběhnul za přítomnosti brněnského světícího biskupa Petra Esterky v neděli 26. září v Union Hall v Chicagu.Chicago (USA): V pořadí 65. velkou národopisnou slavnost s názvem "Moravský den" pořádala v Chicagu Ústředna moravských spolků. V neděli 26. září v 10.00 hodincelebroval pontifikální bohoslužbu s národními zpěvy v češtině brněnský světící biskup Petr Esterka, který je při České biskupské konferenci pověřen službou českým katolíkům v zahraničí. Přítomni byli také zdejší kněží Dušan Hladík a Odilo Crkva. Odpoledne ve 14.00 hodinsetkání českých krajanů v Americe pokračovalo bohatým folklórním programem, při němž se představily taneční a pěvecké skupiny dětí i dospělých v lidových krojích.Vystoupily místní taneční skupiny Bedísky, Šohajka, Mladost a další. K tanci zahrála kapela Lanžhotčanka z Moravy. K občerstvení byla otevřena kuchyně s tradičními moravskými jídly a pečivem.