Salesiáni otevírají na brněnském sídlišti druhé středisko mládeže

12.9.2004
Budovu nového Salesiánského střediska mládeže požehnal brněnský biskup Vojtěch Cikrle v Brně – Líšni na Kotlanově ulici 13 v neděli 12. září. Slavnostní program začal v 15.00 hodin.Brno: Nadace pro radost, která byla zřízena pro výstavbu komplexu střediska mládeže v Brně-Líšni, vstoupila letos do dvanáctého roku své činnosti. V září loňského roku byla zahájena stavba další části střediska mládeže na Kotlanově ulici v Brně-Líšni. Jak uvádí předseda správní rady nadace, P. Evžen Rakovský, obsahuje stavba, která byla dokončena za velmi krátkou dobu, nezbytné zázemí již postavené tělocvičny (šatny, sprchy, sklady), prostory pro oratoř, klub mládeže, klubovny pro činnost s dětmi a kanceláře nezbytné pro chod střediska. Slavnostní otevření komplexu středisk amládeže, jehož završením bude stavba kostela, proběhlo v neděli 12. září s tímto programem:

• 15.00 zahájení, uložení pamětní listiny a vsazení základního kamene posvěceného papežem Janem Pavlem II.
  • 15.30 požehnání budovy brněnským biskupem Vojtěchem Cikrlem
  • 15.45 prohlídka stavby střediska mládeže
  • 16.30 vystoupení divadelní skupiny Od ucha k uchu v tělocvičně
  • 17.30 vystoupení hudební skuoiny Kreditní systém v klubu mládeže
  • 19.00 zakončení setkání

Za zmínku rohodně stojí fakt, že pro roce 1990 je to již druhé salesiánské středisko, které bylo vybudováno na brněnském sídlišti. V květnu roku 1995 byl brněnským biskupem Vojtěchem Cikrlem slavostně zasvěcen nový salesiánský kostel Panně Marii, pomocnici křesťanů v sídlišti Brno-Žabovřesky, kde místní středisko mládeže nabízí sportovní a zájmové využítí volného času místním dětem a mládeži.

Další informace: P. Evžen Rakovský, tel.544 212 433.

Kdo jsou salesiáni...