Den za posvěcení kněží v brněnské diecézi

15.6.2004
Den za posvěcení kněží se konal v brněnské diecézi v úterý 15. června na Vranově u Brna.Vranov u Brna: Na základě přání Svatého otce, aby se v každé diecézi kolem slavnosti Nejsvětějšího Srdce Ježíšova konalo setkání kněží se svým biskupem, proběhlo v úterý 15. června od 9.00 hodin setkání kněží brněnské diecéze s biskupem Vojtěchem Cikrlem na známém poutním místě Vranov u Brna. Setkání bylo zahájeno pontifikální mší, po ní v 11.00 hodin následovala společná adorace za posvěcení kněží, kterouvedl biskup Vojtěch. Po obědě byl pak nabídnut prostor k možnosti vzájemného setkávání.

Také ve farnostech se budou podle možností v tomto týdnu konat adorace s úmyslem za posvěcení kněží. V brněnské diecézi nyní působí ve 452 farnostech 306 diecézních a 107 řeholních kněží.