Velkopáteční bdění na Vranově u Brna

9.4.2004
Velkopáteční bdění v poutním kostele Narození Panny Marie ve Vranově u Brna se uskutečnilo na Velký pátek 9.dubna od 21.00 do 23.00 hodin.Vranov u Brna: Ave crux, spes unitas jsou slova, kterými zvali na letošní zamyšlení se pod křížem bratři pauláni a sestry svatého Františka ve Vranově u Brna. Už více než deset let probíhají na jednom z nejvýznamnějších poutních míst brněnské diecéze - na Vranově u Brna - noční bdění (adventní, velkopáteční a svatodušní) jako duchovní příprava na prožívané liturgické období. Děje se tak z podnětu současného generálního představeného řádu Nejmenších bratří svatého Františka z Pauly (paulánů), Giuseppe Florini Morosiniho, který začátkem 90. let působil právě na Vranově u Brna.