Stařec a moře „za mořem“

20.3.2004
Herec Miroslav Částek vystoupil ve svém divadle jednoho herce poprvé v Americe, a to s představením Stařec a moře autora Ernesta Hemingwaye.Chicago: Česká misie v Chicagu, kterou v současné době vede kněz Dušan Hladík, pořádala ve spolupráci s chicagskou pobočkou Společnosti pro vědu a umění večer divadla jednoho herce. V americké premiéře se přestavil brněnský herec Miroslav Částek, který se již tři desetiletí věnuje divadlu jednoho herce. V sále besedního domu při farnosti Panny Marie Svatohorské v Ciceru uvedl v sobotu 20. března ve 20.00 hodin představení Stařec a moře podle románu amerického spisovatele Ernesta Hemingwaye. Hudbu k němu zkomponoval Leoš Kuba. A oběma umělci se mohli diváci po představení sejít ještě k malé besedě.