Nejen o Drobcích v chlebu ukrytých

11.12.2003
Prezentace knihy Jaroslava Kratky „Drobky v chlebu ukryté“ se uskutečnila ve čtvrtek 11. prosince v 17.00 hodin v prostorách brněnského biskupství v budově Petrov 2.Brno: Doba adventní může být prožívána také jako doba lidského sbližování a sounáležitosti. Nabízí také čas vhodný pro ekumenické aktivity jako symbol vzájemného povzbuzení na cestě víry.

Jedno z takových setkání se uskutečnilo ve čtvrtek 11. prosince v 17.00 hodin v Brně na Petrově. Při něm brněnský římskokatolický biskup Vojtěch Cikrle požehnal novou knížku duchovního Slezské církve evangelické aug.vyznání. Rev. Jaroslava Kratky „Drobky v chlebu ukryté“. Jaroslav Kratka je dlouholetý „stavitel“ ekumenických mostů, představitel Slavkovské iniciativy smíření a poslední dva roky také redaktor Radia Proglas, Kniha Drobky v chlebu ukryté je sbírkou křesťanských aforismů, uspořádaných do podoby moderního katechismu pro věřící i nevěřící. Vydala ji Nová naděje, která se svou činností rovněž podílí na sbližování církví i ostatních lidí dobré vůle. Při prezentaci publikace vystoupili zástupci místních církví a účinkoval soubor Magnificat z Újezdu u Brna.