Slevači v katedrále na Petrově

1.12.2003
Pontifikální bohoslužbu při příležitosti 80. výročí založení Československého odborného spolku slévárenského a dalších dvou oborových výročí  celebroval brněnský biskup Vojtěch Cikrle v katedrále sv. Petra a Pavla v pondělí 1. prosince v 17.30 hodin.Brno: Česká slévárenská společnost, která sdružuje slévárenské odborníky z České republiky, slaví v letošním roce několik významných výročí: 80 let od založení Československého odborného spolku slévárenského, dále pak v pořadí 40. Slévárenské dny a do třetice 50. výročí zahájení vydávání časopisu českých a slovenských slévačů „Slévárenství“.

Děkovnou bohoslužbu za české slevače celebroval brněnský biskup Vojtěch Cikrle, který sám v době totality pracoval ve slévárně, v pondělí 1. prosince v 17.30 hodin v katedrále na Petrově. Právě v tento den si církev připomíná svátek sv. Eligia, patrona kováků a slevačů.