Pouť smíření brněnských a vídeňských seniorů

10.10.2003
Pouť smíření brněnských a vídeňských seniorů se uskutečnila v pátek 10. října.Brno: Pouť smíření brněnských a vídeňských seniorů zahájila v pátek 10. října v 10.00 hodin modlitba za smíření u památného kříže nedaleko Pohořelic, které se zúčastnil brněnský biskup Vojtěch Cikrle a apoštolský protonotář a probošt Metropolitní kapituly u sv. Štěpána ve Vídni Rudolf Trpin. Program pokračoval návštěvou nového kostela v Hustopečích, který byl vysvěcen v roce 1994. V 15.00 hodin byla pouť ukončena bohoslužbou s hlavním celebrantem prelátem Karlem Simandlem, generálním sekretářem České biskupské konference.

Akce je odezvou na společné prohlášení „Smířené sousedství v srdci Evropy“ České a Rakouské biskupské konference z března 2003.

Za podpory Ministerstva kultury České republiky je pořadatelem pouti smíření Středisko aktivit laiků – kabinet seniorů brněnské diecéze ve spolupráci s vídeňskou arcidiecézí.