Obec Želetava oslavila 700. výročí založení

5.10.2003
Slavnostní bohoslužbu a požehnáním praporu obce celebroval kanovník a brněnský děkan Václav Slouk v neděli 5. října v 9.30 hodin.Želetava: Už v roce 1303 se objevuje první písemná zmínka o Želetavě s farním kostelem sv. Michaela, od roku 1610 se podařilo doložit seznam všech želetavských farářů. Současný duchovní správce Rudolf Zbožínek je v pořadí 45. Do roku 1777 patřila farnost do správy olomouckého arcibiskupství, založením Biskupství brněnského se stala jednou z jeho nynějších 452 farností. V letech 1730-1951 zde sídlilo děkanství.

Oslavy 700. výročí založení obce Želetava proběhly o víkendu 4.-5. října. Bohatý kulturní program vyvrcholil v neděli v 16.00 hodin vypuštěním horkovzdušného balónu a po setmění velkým ohňostrojem u Hadravy. K významnému jubileu obce vydal Obecní řad Želetava tématickou publikaci.

Další informace: Mgr. Rudolf Zbožínek, tel. 568 455 219.