Salesiáni v Brně rozšiřují středisko mládeže

6.9.2002
Slavnostní otevření nové budovy Salesiánského střediska mládeže v Brně Žabovřeskách se uskutečnilo v pátek 6. září v 15 hodin.Dvanáct nových kluboven pro zájmové kroužky (keramický, hudební, výtvarný, počítačový ap.) s kapacitou pro cca 150 dětí se za přítomnosti provinciála salesiánů Jana Komárka, hejtmana Jihomoravského kraje Stanislava Juránka, primátora města Brna Petra Duchoně a dalších hostů slavnostně otevřelo v pátek v Brně Žabovřeskách.

Přítomní b seznámeni s historií salesiánů v Brně i s jejich současnou činností, po slavnostním přestřižení pásky si budou moci prohlédnout novou budovu a účastnit se doprovodného kulturního a sportovního programu.

Nově postavený kostel salesiánů v Brně Žabovřeskách vysvětil brněnský biskup Vojtěch Cikrle 27.5.1995, k 1.1.2000 byla kolem kostela zřízena nová, v pořadí 452. farnost brněnské diecéze.