Výzva České biskupské konference k povodním

13.8.2002
Výzva České biskupské konferenceV těžké situaci, kdy velkou část naší země postihují povodně ohrožující životy lidí i jejich majetek zvláště v Jižních, Západních a Středních Čechách, obracíme se na Vás drazí bratři kněží a všichni věřící.

Především chceme poděkovat České katolické charitě, Maltézské pomoci a všem církevním společenstvím, která hned zareagovala na vzniklou potřebu a už nabídla svou pomoc.

Vzpomínáme na velkou zkušenost povodní na Moravě a ve Východních Čechách v minulých letech, které probudily velkou vlnu soucitu a konkrétní pomoci postiženým. Zapojila se celá země. Podobně očekáváme velkorysost i dnes, když často potřebují pomoc zvláště ti, kteří velkoryse pomáhali jiným.

Vyhlašujeme celonárodní sbírku v našich kostelích na pomoc postiženým povodní na neděli 25. srpna. Prosíme, duchovní správce, aby předchozí neděli