10. výročí obnovení činnosti Církevního studentského domova Petrinum

8.6.2002
V sobotu 8. června sloužil brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle děkovnou mši při příležitosti 10. výročí znovuobnovené činnosti Církevního studentského domova Petrinum v Brně na Veveří ulici.Původní chlapecký seminář byl založen v roce 1858. Po revoluci v roce 1990 se zásluhou dvou kněží z řádu Petrinů - Juliána Veškrny (rektora) a Ivana Vítka (spirituála), kteří stáli v čele domova, - podařilo, že k 1.1.1992 byl jako samostatný domov zařazen do sítě škol a školských zařízení.Proto také název Církevní studentský domoc Petrinum.

Od roku 1992 je ředitelem domova Ing. Vít Mičánek a funkci spirituála vykonává P. Josef Havelka. Zpočátku nabízelo Petrinum domov 68 chlapcům, dnes je zde cca 120 středoškoláků a vysokoškoláků. K letošnímu roku se na Veveří vystřídalo za deset let novodobé existence víc jak 550 chlapců.