Kostel Svaté Rodiny v Brně oslavil 100 let od posvěcení

11.5.2002
Slavnostní oslavy 100. výročí od posvěcení kostela Svaté Rodiny v Brně na Grohově ulici proběhly v sobotu 11. května. Hlavními celebranty dvou mší byli litoměřický biskup, brněnský rodák Josef Koukl a generální vikář brněnské diecéze Jiří Mikulášek. Zahájena byla také výstava fotografií zachycujících pohnutou historii tohoto chrámu.Kostel byl postaven z iniciativy kongregace Milosrdných sester III. řádu svatého Františka, která se usídlila v 80. letech 19. století v budově na tehdejší Sirotčí (dnes Grohově) ulici. Základní kámen kostela Svaté Rodiny posvětil 11.5.1902 brněnský biskup Františem Saleský Bauer. V 50.letech 20. století byl klášter násilím vystěhován a uzavřen byl také kostel. V roce 1990 byly budovy opět vráceny kongregaci milosrdných sester, bylo započato s opravami a 1. února 1992 se konala slavnost svěcení nového oltáře brněnským biskupem Vojtěchem Cikrlem.