Pouť hasičů do Křtin

5.5.2002
Historicky první pouť hasičů ve Křtinách se slavila v neděli 5. května v 10.30 hod.Jedno z nejpamátnějších a nejstarších poutních míst, nazývané „perla Moravy“, Santiniho chrám Panny Marie ve Křtinách, se stalo hostitelem hasičů den po svátku jejich patrona svatého Floriána (4.5.).

Hasiči se i s příslušnou výzbrojí shromáždili v areálu místního koupaliště a ke kostelu vyšel slavnostní průvod, do něhož byla zařazena historická i současná hasičská technika a nechyběly ani prapory jednotlivých hasičských jednot. V 10.30 následovala poutní bohoslužba. Odpoledne bylo možno shlédnout ukázky hasební techniky.

Z pouti, na kterou bylo přihlášeno 23 hasičských jednot, si každý účastník mohl odnést obrázek sv. Floriána s textem jeho životního příběhu nebo pohlednici s razítkem sv. Floriána a textem: Hasičská pouť-Křtiny.