V Brně se sešli stálí jáhni

27.4.2002
Téměř tři desítky stálých jáhnů z brněnské diecéze a jejich manželky se v sobotu 27. dubna na Biskupství brněnském sešly s biskupem Vojtěchem Cikrlem.Setkání stálých jáhnů zahájila bohoslužba, při níž biskup udělil službu akolyty jednomu z nových kandidátů.
Smyslem pravidelného setkávání je výměna zkušeností v jáhenské službě, které se z pověření svého ordináře věnují v nejrůznejších oblastech pastorace. Kromě farností působí stálí jáhni brněnské diecéze např. ve věznicích, v rajhradském hospici, na Biskupském gymnáziu nebo v nemocnicích. Jako host se sobotního setkání zúčastnil také Jan Kaplan působící jako stálý jáhen v Německu, a manželé Hana a Miroslav Opatřilovi ze Sdružení pěstounských rodin, kteří přítomné informovali o vznikajcím projektu Dům na půli cesty pro mladistvé opouštějící dětské domovy.

Setkání zakončila beseda s biskupem Vojtěchem Cikrlem a společný oběd.