Křížová cesta ve Velkém Meziříčí

10.3.2002
V neděli 10. března prošli věřící křížovou cestu městem, aby prosili za dnešní svět. Zvláštní křížová cesta, která nebude v kostele a není určena jen pro věřící, se z iniciativy děkana Jan Peňáze odehrála ve Velkém Meziříčí na 4. neděli postní a byla zahájena ve 14.00 hod. na náměstí prosbami za město. V prostředí dnešního světa účastníci hledali 14 zastavení křížové cesty a připomínali si události utrpení v životě Ježíše Krista. Cestou se skupinky střídaly v nesení kříže a prosili za potřeby všech lidí u nás i ve světě. U radnice se např. modlili za zákonodárce a veřejné činitele, u Domu zdraví za nemocné a ty, kteří je ošetřují, u školy za děti, mládež a vychovatele, ap. „Obraťte se a změňte smýšlení“ je výzvou nejen pro postní dobu, ale pro každého z nás...