100. promítání diapozitivů z pouti do Říma

10.3.2002
V kostele sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí zavzpomínali poutníci na svou cestu z Vranova nad Dyjí do Říma. Promítání diapozitivů z pěší pouti do Říma se konalo v neděli 10. března v 17 hodin a 17 minut. Právě v tento čas 17. června Jubilejního roku 2000 překročilo šest poutníků hranice města Říma. Toto promítání bylo jubilejní, sté.Šest poutníků, mezi nimiž byli tři kněží, se na cestu vydali s požehnáním brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho 15. května 2000 a předpokládali, že budou putovat 40 dní. Svého cíle dosáhli už 18. června a po svém návrau napsali: „Tisíc sto sedmdesát osm kilometrů pěšky věnujeme Pánu Ježíši k jeho 2000. narozeninám...“ Jeden z účastníků, velkomeziříčský děkan Jan Peňáz, zachytil jejich zážitky v publikaci Pouť do Říma od A do Z, které se prodalo víc než devět tisíc výtisků. Smyslem jejich putování bylo nejen získání milostí Svatého roku, ale také pokání a oběti přinesené pro podpoření pastorační činnosti v pohraničních farnostech, kde působí. S diapozitivy a besedou navštívili poutníci již řadu míst brněnské diecéze.