Vyslání devátého vojenského kaplana do Bosny

2.10.2000
2. října začal v Českém Krumlově vojenský výcvik před vysláním do mise SFOR v Bosně, kterého se zúčastní i P. Mgr. Jakub Holík (1971), v pořadí devátý vojenský kaplan doprovázející jednotky Armády ČR v Bosně.
Jakub Holík od 1.9.1999 působil jako vojenský kaplan na Vojenské střední škole ve Vyškově a na toto působiště se má po ukončení svého poslání v Bosně opět vrátit.
Slavnostní nástup mechanizovaného praporu 4. brigády rychlého nasazení před odjezdem do Bosny je dopoledne 21.10.2000 na náměstí v Benešově u Prahy. O den později odjede do Bosny první skupina vojáků.
(Po P. Mgr. Jiřím Rousovi, který se nyní věnuje pastoraci Rómů ve farnosti Brno-Zábrdovice, je P. Holík druhým římskokatolickým duchovním vyslaným z brněnské diecéze.)