Církevní rok s Pannou Marií

Na konec roku 2009 připravilo Diecézní muzeum cyklus přednášek s názvem Církevní rok s Pannou Marií.V rámci tohoto projektu proběhne sedm odborných přednášek s mariánskou tematikou z pohledu historie, dějin umění, etnografie, muzikologie a teologie.

Cyklus zahájí 29. října Vladimír Maňas příspěvkem o mariánských motivech v hudbě, v tématu pak bude pokračovat 5. listopadu Jiří Plocek s přednáškou o mariánské lidové písni, 12. listopadu nás Aleš Filip seznámí se změnami mariánské ikonografie na konci 19. století, 19. listopadu vystoupí Alena Kalinová z Etnografického ústavu v Brně s příspěvkem o mariánských motivech v lidovém umění, 26.listopadu nás Pavel Večeřa provede po evropských mariánských poutních místech, 3. prosince promluví Zora Wörgötter z Moravské galerie v Brně k tématu české barokní pouti a 10. prosince cyklus uzavře komponovaný pořad připravený manželi Osolsobě s názvem Panna Maria v české poezii.

Přednášky se budou konat vždy ve čtvrtek v 18 00 hodin v sále na Petrově 2 v Brně.

Plakátek.