Tuřany se připravují na návštěvu Svatého otce

Slavnostní zvonění všemi zvony v předvečer bohoslužby, slavnostní fanfáry trub a lesních rohů u kaple Zjevení v areálu kostela a požehnání na cestu poutníkům u oltáře mariánského poutního kostela v Brně-Tuřanech. Tak se v předvečer konání připravuje na návštěvu Svatého otce v Brně tuřanská farnost, jejíž madona ozdobí pódium, na němž bude papež Benedikt XVI. slavit bohoslužbu v neděli 27.9.2009. Kostel bude v sobotu 26.9. otevřen do 22 hodin.

Jak doplňuje místní duchovní správce, P. Luboš Pavlů, počítají tuřanští i s dalšími aktivitami:

„Upravíme kostelní zahradu, kde vysázíme šípkové růže a umístíme pamětní kámen s nápisem: Na památku bohoslužby Svatého otce Benedikta XVI. na letišti v Brně-Tuřanech 27. září 2009. Připravujeme také vydání pamětního listu formátu podlouhlé pohlednice, kde bude rytina s názvem Věrozvěstové, svatí Cyril a Metoděj přinášejí sochu Matky Boží na Moravu. V souvisloti s Rokem kněží také chystáme v kapli kostela na toto téma.“