Ornáty pro biskupy v Brně ušili v Polsku

Na mši s papežem Benediktem XVI. v Brně očekávají organizátoři účast asi 40 biskupů, pro něž byl ušit jednotný ornát. Zatím nejvzdálenější host je biskup Paul Ponen Kubi (nar. 1956) z Bangladéše, diecéze Mymensingh. Mons. Karel Janoušek, koordinátor liturgické části přípravy, doplňuje: „Ornáty pro biskupy byly zadány k výrobě u firmy Asga v polském městečku Kierlikowkia. Tato firma šije liturgické oblečení všeho druhu a má zakázky prakticky z celé Evropy. Liturgická barva bohoslužby Svatého otce v Brně bude zelená. Všichni biskupové budou mít tedy ornáty stejné. Sv. otec bude mít liturgický oděv připravený ve Vatikánu. Biskupské ornáty si po návštěvě papeže budou moci odkoupit jednotlivé farnosti a kněží, jako památku na papežskou návštěvu v Brně.“