Literární soutěž „Apoštol Pavel v 21. století“

Biskupství brněnské vyhlašuje v Roce svatého Pavla literární soutěž pro mládež a dospělé s názvem APOŠTOL PAVEL V 21. STOLETÍ. Uzávěrka soutěže je 28. 2. 2009.Brno: Literární soutěž „Apoštol Pavel v 21. století“ je určena jednotlivcům ve třech věkových kategoriích a jejím cílem je podnícení zájmu o osobnost svatého Pavla, jeho teologie a postojů, aktualizace odkazu svatého Pavla pro naši současnost a v neposlední řadě také objevení a podpora literárních talentů.

Zadání soutěže:
V duchu apoštola Pavla napiš
• dopis svému farnímu společenství
• e-mail, který by svatý Pavel poslal dnes tobě samotnému
• promluvu o víře k určité skupině lidí, zvláště nevěřících
• volný slohový útvar

Soutěž je určena jednotlivcům těchto věkových kategorií:
1. kategorie: žáci 7., 8. a 9. tříd ZŠ a odpovídajících tříd víceletých gymnázií
2. kategorie: studenti SŠ a odborných učilišť
3. kategorie: studenti VŠ a dospělí

Své práce v rozsahu 1 až 5 stran zasílejte do 28. února 2009 poštou na adresu Biskupství brněnské, Literární soutěž, Petrov 5, 601 43 Brno, nebo elektronicky na e-mail: literarni.soutez@biskupstvi.cz.

Z každé věkové kategorie budou oceněny tři nejlepší práce. Ceny: mobilní telefon, elektronika a hodnotné knihy a DVD.

Slavnostní předání cen otcem biskupem Vojtěchem Cikrlem proběhne 22. května 2009.

Více informací a podrobné podmínky soutěže: www.biskupstvi.cz/roksvatehopavla.