Historické betlémy v centru Brna

Od soboty 15. prosince 2007 je možné vidět na hlavních katolických chrámech v centru Brna velké tmavě modré transparenty se žlutou kometou, které jsou pro všechny zájemce upozorněním, že v kostele je možné shlédnout zajímavý historický betlém. „Historické betlémy v centru Brna“ jsou jedním z projektů Diecézního muzea, který chce široké veřejnosti představit betlémy osmi kostelů v centru jihomoravské metropole. Jedná se konkrétně o katedrálu sv. Petra a Pavla, kostel sv. Jakuba, kostel sv. Tomáše, minoritský kostel sv. Janů, kostel sv. Maří Magdaleny, kostel sv. Michala, kapucínský kostel Nalezení sv. Kříže a jezuitský kostel Nanebevzetí Panny Marie. Pro tuto příležitost je připravena brožura informující o historii jednotlivých betlémů, takže návštěvníci, kterých bývají ve vánočním období desítky tisíc, se s nimi mohou blíže seznámit.