Zpravodajství Vatikánského televizního centra - nyní kdykoliv

Zpravodajský magazín Vatikánského televizní centra Octava dies, který každý týden připravuje v české verzi Televize NOE je nyní díky spolupráci s intertnetovou televizí TV-MIS.cz nabízen i ve verzi on-demand (to znamená na vyžádání, k přehrání kdykoliv).Do archivu je z technických důvodů zatím zařazován den po své nedělní premiéře, tedy v průběhu pondělí.

Z obsahu aktuálního vydání:

Naděje modlitby
Benedikt XVI. minulou neděli v Neapoli zdůraznil význam modlitby. Dobrem musíme překonávat zlo a formováním svědomí můžeme měnit mentalitu. Kardinál Sepe říká: „Je potřeba budovat budoucnost, a proto zakládáme oratoře v každé farnosti.“

Ujištění náboženství o míru
Uslyšíme svědectví z mezinárodního setkání, organizovaném Komunitou Sant´Egidio v Neapoli, bezprostředně po návštěvě Svatého otce. Monsignor Paglia nám řekl: „Před dvaceti lety-představitelé různých náboženství v Assisi objevili nový způsob, jak žít vedle sebe.“ Muslim Ibrahim konstatoval: „Mír je výzva pro všechna náboženství.“

Boj s lidským obchodem
Skupina řeholních sester z celého světa se sešla v Římě.Chtějí vytvořit mechanismus na ochranu žen, s nimiž se obchoduje za účelem sexuálního zneužití. Sestra Bonetti říká: „Snažíme se sjednotit síly řeholnic různých zemí a společně bojovat proti novým strategiím překupníků.“

Mince a známky, živé muzeum
Navštívíme obnovené Filatelistické a numismatické muzeum ve Vatikánu. Bylo nově instalováno na základě historických a dokumentačních poznatků. Jak se dívat na dějiny církve prostřednictvím prvních mincí papežského státu a prvních známek z roku 1850?

Vaše ohlasy na tento pořad budou vítány na adrese octava.dies@tvnoe.cz.

Česká verze pořadu Octava dies vzniká díky darům diváků Televize NOE. Děkujeme.

P. Pavel Zahradníček, koordinátor TV-MIS.cz