Brněnská diecéze dostala svou vlajku

Jednou z prvních akcí, plánovaných k blížícím se oslavám 230. výročí založení brněnské diecéze (5.12.1777), byl vznik diecézní vlajky.Navrhl ji pan Zdeněk Velebný z Ústí nad Orlicí. Vlajka, která bude využívána při slavnostních církevních akcích diecéze, vychází z atributů brněnského biskupství.

Popis vlajky: V modrém středním pruhu zdůrazňujícím mariánskou tradici jsou umístěny symboly brněnské diecéze, které vycházejí z patrocinia katedrály na Petrově - zlaté vztyčené zkřížené klíče podložené vztyčeným stříbrným mečem s červeným jílcem. Vnější barevné pruhy určují polohu diecéze a jejího centra: červená a žlutá jsou barvy Moravy, červená a bílá jsou barvy moravské metropole - Brna. Je možné ji stáhnout v rubrice Dokumenty.