Kurz Izaiáš a Matouš - radostná zvěst Starého a Nového zákona

Během října 2003 - ledna 2004 proběhl v Brně na Barvičově ulici v budově Biskupského gymnázia biblický kurz Izaiáš a Matouš - radostná zvěst Starého a Nového zákona. Kurzu se účastnilo asi 200 posluchačů, setkání bylo vždy jednou za čtrnáct dní ve čtvrtek od 17.00 do 20.15. Lektoři, kteří zde přednášeli, jsou většinou z řad vyučujících na teologické fakultě v Olomouci (včetně pana děkana Doc. Dr. Petra Chalupy). Několik přednášek měli dva kněží působící ve farnostech brněnské diecéze a biblí se dlouhodobě zabývají.Účastníci projevili velký zájem o podobný kurz v budoucnosti s tématem jiných biblických knih. Uvažujeme o takovou formou vzdělávání opět v následujícím školním roce 2004-2005. Zavčas poskytneme informace na stránkách Pastoračního střediska (http://pastorace.biskupstvi.cz).