Modlitby za povolání v Brně

Milé sestry, milí bratři,chtěl bych navázat na pastýřský list o povolání "Prosme Pána žně" z června loňského roku, a znovu vyzvat všechny věřící brněnské diecéze k aktivnímu podílu na modlitbách za mír, za rodiny a za povolání k manželství, kněžství a k zasvěcenému životu. Děkuji všem, kteří ve svých děkanátech a farnostech na tyto úmysly pravidelně pamatujete. Také v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně pokračují každý první čtvrtek v měsíci poutní mše na tyto úmysly. Bohoslužbě předchází výstav Nejsvětější svátosti od 16.00 hodin s možností soukromé adorace, od 16.30 hodin následuje společná adorace a v 17.00 hodin ukončí modlitební a adorační program eucharistická bohoslužba. Diecézní poutě za obnovu rodin a povolání byly v katedrále na Petrově obnoveny v červnu 2002 a nyní vás na ně všechny znovu srdečně zvu. Úmysly modliteb od září 2003 do února 2004 si můžete přečíst níže. Věřím, že budeme-li prosit, Pán žně otevře srdce budoucím dělníkům.

V modlitbě Vás všechny denně provází a ze srdce žehná

Váš biskup Vojtěch

Úmysly modliteb:

• 4. září 2003
    Za mír ve světě a v naší vlasti
  • 2. října 2003
    Za obnovu rodin
  • 6. litopadu 2003
    Za nová povolání ke kněžství
  • 4. prosince 2003
    Za povolání k zasvěcenému a řeholnímu životu
  • 5. února 2004