Internetové stránky Společnosti pro duchovní hudbu

Internetové stránky Společnosti pro duchovní hudbu (SDH) - http://www.sdh.cz - se systematicky budují již dva roky. V současné době se připravuje jejich nová podoba, která příznivce duchovní hudby překvapí mezi jinými těmito rubrikami:
  • Novinky obsahují historii aktualizací pro ty, kteří stránky již znají a chtějí se podívat jen na to, co je na něm nového.
  • Svatováclavské slavnosti referují o zářijovém festivalu duchovní hudby, který SDH každoročně pořádá.
  • Bude odkazuje na přehled akcí duchovní hudby, na akce liturgické a koncerty.
  • Chorál je oddíl věnovaný pěstování gregoriánského chorálu. Pozvánky na nejrůznější akce jsou také většinou doplněny notovým materiálem.
  • Mše sv. v MP3 je pilotní stránka věnovaná připravovanému projektu chorální zpívané nedělní mše sv. v komprimovaném audioformátu. Lze jej stáhnout a vyslechnout. Měla by sloužit jako alternativa k nedělním přenosům mší v rozhlase i jako inspirace pro ty, kteří by se o podobné zpívání chtěli ve své farnosti pokusit.
  • Noty je oddíl věnovaný zdrojům not (partitur), většinou duchovní hudby.
  • Notové archivy jsou místem, kde se možná časem vytvoří virtuální archiv sborů a kůrů.
  • Dokumenty obsahují přehled dokumentů katolické církve, které se týkají liturgické hudby.
  • Sbory je stránka odkazů na internetové stránky jednotlivých sborů a schól.
  • Členství je stránka kontaktů na sbory i jednotlivce, kteří se chrámovou hudbou zabývají, včetně jejich e-mailových adres.

Bližší informace poskytne Jiří Kub, výkonný místopředseda a webmaster SDH, kontakt: kub@sdh.cz.